Czas na masaż… w centrum miasta - Warszawa!

Zapraszam do odwiedzenia naszego gabinetu masażu w Warszawie, w którym zaznasz relaksu, odprężenia, znajdziesz drogę do naturalnego piękna i zdrowia.
Gabinet masazu warszawaMasaz leczniczy warszawa

Masaż sportowy - o co tak naprawdę chodzi?

25-08-2016

Wielu moich klientów, pyta o możliwość odbycia masażu sportowego, który skierowany jest do osób czynnie uprawiających sport (do amatorów również). Powszechnie kojarzy się on z bardzo mocnym, energicznym masażem.
Ale jak to wygląda w rzeczywistości?

Masaż sportowy musi być intensywny.
I tak i nie.

Celem masażu sportowego jest rozgrzewka (masaż energiczny), usunięcie przemęczenia powstałego na skutek intensywnego wysiłku fizycznego (masaż rozluźniający, tonizujący), usunięcia zakwasów bądź likwidacji powstałych kontuzji (część lecznicza). Jest on także bardzo ważnym elementem przygotowań naszego organizmu i naszych mięśni do sezonu zimowego, bądź sezonu letniego.

Masaż sportowy nie składa się z jednego typu. Możemy tutaj wydzielić część treningową, przed zawodami, przedstartową, czy też powysiłkową.

masaż sportowyMasaż treningowy.

Jego celem jest rozwijanie zdolności sportowca do pracy, zwiększenie możliwości czynnościowych organizmu. Dzięki niemu poprawia się ukrwienie i utlenienie komórek, a co za tym idzie, odżywienie poszczególnych mięśni. Dla sportowca jest on dodatkowym obciążeniem, ponieważ jest głęboki i intensywny, dlatego powinien być uwzględniany w tygodniowym cyklu zajęć.

Masaż przed zawodami.
Ten typ masażu wykonywany jest następnego dnia po ostatnim masażu treningowym i stosowany jest aż do dnia startu. Ma on umożliwić zawodnikowi osiągnięcie najlepszej gotowości startowej. Celem tego masażu będzie wydobycie z zawodnika maksimum możliwości psychofizycznych, po to, aby w pełne gotowości mógł stanąć do walki. Stan oczekiwania sportowca na start w zawodach powoduje wiele niepożądanych objawów. Często są to kłopoty ze snem, biegunki, zaparcia, brak koncentracji, nerwowość i podniecenie. Powinien on obejmować całe ciało.

Masaż przedstartowy
Stosuje się go bezpośrednio przed startem.
Poprzedza on rozgrzewkę i daje pozytywne wyniki tylko wtedy, gdy ćwiczenia fizyczne wykonuje się od razu po masażu. Masaż przedstartowy sprzyja szybkiemu i głębokiemu rozgrzaniu mięśni i aparatu więzadłowo-stawowego. Dzięki temu więzadła zachowują elastyczność, a mięśnie zwiększają zdolność kurczową a więc stają się one bardziej odporne na urazy.
U sportowców często przed startem występuje apatia sportowa, która charakteryzuje się: zmęczeniem, rezygnacją, brakiem chęci do walki. Stosujemy wtedy masaż pobudzający w celu mobilizacji do wysiłku. Natomiast jeżeli występuje gorączka przedstartowa – nadmierne pobudzenie, spięcie, podniecenie – stosowany jest masaż uspokajający.

Masaż powysiłkowy
Nazywany jest także masażem międzywysiłkowym, tudzież regeneracyjnym. Przeprowadza się go w przerwie między poszczególnymi startami raz bezpośrednio po zawodach. Zadaniem tego masażu est doprowadzenie organizmu sportowca, w krótkim czasie, do stanu prawidłowego, poprzez zrelaksowanie ciała, usprawnienie przepływu krwi w organizmie oraz zmniejszenie napięcia mięśniowego.
U biegaczy - maratończyków, taki masaż nie powinien być wykonywany bezpośrednio po zawodach, ponieważ włókna mięśniowe są pouszkadzane, występuje stan zapalny w mięśniach, a działania masażysty mogą przynieść skutek negatywny od pożądanego.
Celem masażu jest zrelaksowanie i rozluźnienie zawodnika pod kątem psychofizycznym.

Masaż podtrzymujący
Stosowany jest w okresie przejściowym, czyli w czasie przerwy w regularnych zajęciach sportowych, kiedy to sportowiec redukuje obciążenia. Zadaniem tego masażu jest utrzymanie organizmu w sprawności fizycznej. Najczęściej masaż obejmuje całe ciało i w zależności od pory dnia oraz samopoczucia osoby masowanej, może być o charakterze pobudzającym, bądź uspokajającym.

Jak widzimy, powszechnie panuje mit, że istnieje tylko jeden typ masażu sportowego, który nadaje się do każdego etapu treningowego oraz że jest to masaż mocno intensywny.

Zapraszam na wizytę.

Dane kontaktowe
Relax Mind&Body
Krakowskie Przedmieście 16/18 lok.6
00-325 Warszawa
telefon: +48 793 303 331
e-mail: gabinet.masazu.srodmiescie@gmail.com
www.relaxmindandbody.pl
Godziny otwarcia
Poniedziałek:
09.30 - 20.30
Wtorek:
09.30 - 20.30
Środa:
09.30 - 20.30
Czwartek:
09.30 - 20.30
Piątek:
09.30 - 20.30
Sobota:
12.00 - 17.00
Niedziela:
nieczynne
Godziny otwarcia mogą ulec zmianie w zależności od potrzeb klientów.
Umów się na wizytę
kom: +48 793 303 331
Regulamin
Polityka prywatności
Wykonanie: Devilart