Czas na masaż… w centrum miasta - Warszawa!

Zapraszam do odwiedzenia naszego gabinetu masażu w Warszawie, w którym zaznasz relaksu, odprężenia, znajdziesz drogę do naturalnego piękna i zdrowia.
Gabinet masazu warszawaMasaz leczniczy warszawa

Drenaż limfatyczny

Puchną Ci nogi lub ręce?

Czujesz, że Twoje nogi są spuchnięte, ciężkie, przemęczone i obolałe?

Masz obrzęki rąk np. w wyniku mastektomii?

Nie wiesz jak pozbyć się uciążliwych obrzęków?

Jeżeli tak, to ten masaż jest idealnym rozwiązaniem Twoich problemów!

Drenaż limfatyczny to bardzo skuteczny rodzaj specjalistycznego masażu, pozwalający szybko udrożnić zalegający płyn limfatyczny w kończynach i tym samym zlikwidować obrzęki i wysięki pochodzenia limfatycznego.

Ręczny drenaż limfatyczny jest najskuteczniejszym zabiegiem w walce z obrzękami. Daje znaczną ulgę i przywraca właściwy wygląd Twoim kończynom.

Pomimo iż pierwsze efekty możesz zobaczyć bardzo szybko, aby uzyskać pełny efekt zmniejszenia obrzęków oraz utrzymać ten stan jak najdłużej należy wykonać serię 10 drenaży. Zwłaszcza w przypadku dużych obrzęków taka seria daje najlepsze i najtrwalsze efekty.

Drenaż wykonywany jest jedynie na poziomie skóry i tkanki podskórnej. Stosowany jest z powodzeniem we wszelkiego rodzaju obrzękach kończyn dolnych (wrodzone i nabyte obrzęki limfatyczne) jak i górnych (np. po mastektomii - amputacja piersi, kiedy węzły chłonne pachowe są wycięte i odpływ limfy do tych naczyń jest niemożliwy, co powoduje obrzęki). Dlatego zadaniem masażysty jest wspomaganie jej odpływu do sąsiednich naczyń limfatycznych.

Stosowany jest również w skręceniach, stłuczeniach w celu usunięcia opuchlizny oraz innych sytuacjach gdzie dochodzi do zaburzeń układu limfatycznego.

Naczynia limfatyczne, tworzą podobną sieć naczyń do układu żylnego. Jest on jednak wypełniony bezbarwnym płynem - limfą (chłonką). Drenaż limfatyczny ma na celu wspomaganie jej odpływu w sytuacjach gdzie doszło do jej zastoju i powstania obrzęków.

Główną zasadą w tym masażu jest to, aby nie przegrzewać tkanek, jest to bardzo istotne, dlatego masaż ten jest bardzo delikatny, tempo jest wolne, nacisk jest niewielki, a powierzchnia masowana jest mała. Pacjentom może się wydawać, że taki bardzo delikatny, wolny masaż nic nie daje, bo masaż kojarzą raczej z energicznym i mocnym ugniataniem mięśni. Jednak taka jest właśnie istota drenażu limfatycznego i jedynie taki masaż może zlikwidować obrzęki. A mocne techniki mogą tylko pogorszyć sprawę.

W celu uzyskania najlepszych efektów należy wykonywać drenaże codziennie lub co drugi dzień. Jednak nie może być on łączony w serii razem z innymi masażami!

Działanie i zalety drenażu limfatycznego:

 

Dane kontaktowe
Relax Mind&Body
Krakowskie Przedmieście 16/18 lok.6
00-325 Warszawa
telefon: +48 793 303 331
e-mail: gabinet.masazu.srodmiescie@gmail.com
www.relaxmindandbody.pl
Godziny otwarcia
Poniedziałek:
09.30 - 20.30
Wtorek:
09.30 - 20.30
Środa:
09.30 - 20.30
Czwartek:
09.30 - 20.30
Piątek:
09.30 - 20.30
Sobota:
12.00 - 17.00
Niedziela:
nieczynne
Godziny otwarcia mogą ulec zmianie w zależności od potrzeb klientów.
Umów się na wizytę
kom: +48 793 303 331
Regulamin
Polityka prywatności
Wykonanie: Devilart